Polici jashtë detyre ia drejton armën një 13-vjeçari

23 February 2017 11:19

Qindra njerëz janë mbledhur të mërkurën mbrëma për të protestuar kundër një polici jashtë detyre që ishte incizuar duke ia drejtuar revolen një 13-vjeçari në Anaheim të Californias.

Protesta nisi kur në rrjete sociale u shpërnda videoja në të cilën shihej polici i LAPD që kishte kapur një djalë të cilin e akuzoi për ecje pa leje në oborrin e tij.

Konfrontimi i policit dhe grupit të fëmijëve përfundon në momentin kur ai nxjerrë revolen dhe shtien, por nga ky incident nuk u plagos askush.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme