Botë

Gjykata holandeze dënon me burgim pjesëtarin e ISIS-it

Gjykata holandeze dënon me burgim pjesëtarin e ISIS-it

Një Gjykatë holandeze e dënoi një militant të grupit ekstremist Shteti Islamik (IS) me 7 vjet e gjysmë burg, për krime lufte në Irak dhe Siri.

Ai kishte postuar në internet fotografi të viktimës së tij.