Botë

Të paktën 26 të vrarë nga një sulm terrorist në një hotel në Somali

Të paktën 26 të vrarë nga një sulm terrorist në një hotel në Somali

26 persona janë vrarë dhe 56 të tjerë janë plagosur kur terroristë të armatosur sulmoi një hotel në qytetin Kismayo të Somalisë.

Sulmi, që nisi më 12 korrik, përfundoi në orët e para të 13 korrikut.