Botë

Komiku Zelenskiy fitoi bindshëm zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Komiku Zelenskiy fitoi bindshëm zgjedhjet presidenciale në Ukrainë
 

Komiku ukrainas, Volodomyr Zelenskiy e ka fituar në mënyrë bindëse raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë, karshi presidentit aktual Petro Poroshenko, është bërë e ditur nga rezultatet e “exit-poll”, të publikuara menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve, transmeton Reuters, përcjell “Koha Ditore”.

Sipas rezultateve, Zelenskiy kishte fituar 73 për qind të votës dhe Poroshenko vetëm 25 për qind.