Botë

Shpërthim dhe të shtëna me armë zjarri në qendër të Kabulit

 

Një shpërthim dhe të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në qendër të kryeqytetit të Afganistanit, Kabul, përkatësisht afër Ministrisë së Informimit.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 11:40 me kohë lokale, deklaruan autoritetet.