Botë

Izraeli dyshohet se ka sulmuar një akademi ushtarake siriane

 

Nga sulmet ajrore, që dyshohet se janë kryer nga Izraeli mbi një akademi ushtarake në Siri, kanë mbetur të plagosur gjashtë ushtarë dhe janë shkatërruar disa ndërtesa, tha sot agjencia e lajmeve siriane, SANA.

Një zyrtar ushtarak i tha agjencisë shtetërore SANA, se Izraeli ka goditur akademinë ushtarake që gjendet në afërsi të qytetit Masyaf, në provincën Hama.