Netanyahu e Gantzi përballen në zgjedhjet më të përfolura vjetëve të fundit në Izrael Foto: Reuters

Netanyahu e Gantzi përballen në zgjedhjet më të përfolura vjetëve të fundit në Izrael

09 April 2019 09:11

Izraeli ka filluar votimin në zgjedhjet më të përfolura të këtyre vjetëve të fundit.

Kryeministri Benjamin Netanyahu, lider i partisë së djathtë Likud, po kërkon mandatin e tij të pestë, por është përballur me akuza për korrupsion dhe është sfiduar fort nga gjenerali i pensionuar, Benny Gantz i aleancës së kaltër dhe të bardhë, transmeton KTV.

Gantz po e sfidon Netanyahun në çështjet kryesore të sigurisë dhe ka premtuar pastrim të politikës nga të korruptuarit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme