Botë

Erdogan: Fituan ata që gënjyen, të mësojmë nga gabimet tona

Erdogan: Fituan ata që gënjyen, të mësojmë nga gabimet tona
 

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, po përballet me një disfatë politike pasi partia e tij humbi kontrollin e kryeqytetit, Ankara, në zgjedhjet lokale të së dielës.

Rezultatet paraprake tregojnë edhe se opozita kryeson ndaj partisë drejtësi dhe zhvillim të Erdogan, në Stamboll, qytetin më të madh të vendit. Në Ankara, partia republikane e popullit mori më shumë se 50 për qind të votave, me AKP e Erdogan në 47 përqind, transmeton tch.