Botë

Policia bastis dy shtëpi pas sulmit në Zelandën e Re në Australi

Policia bastis dy shtëpi pas sulmit në Zelandën e Re në Australi

Policia ka bastisur dy shtëpi në Australi, në kuadër të hetimeve të lidhura me sulmin në dy xhami në Christchurch të Zelandës së Re.

Pesëdhjetë persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri të premten.