Botë

Vietnam, Trump takohet me Kim Jong-un

Vietnam, Trump takohet me Kim Jong-un

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri verikorean, Kim Jong-un nisën sot takimin e tyre të nivelit të lartë.

Ata pritet të diskutojnë rrugën drejt denuklearizimit të Gadishullit Korean, në samitin dyditor që mbahet në Hanoi të Vietnamit.