Botë

Pence i bën thirrje Evropës që të tërhiqet nga marrëveshja me Iranin

Pence i bën thirrje Evropës që të tërhiqet nga marrëveshja me Iranin
 

Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence i bëri thirrje aleatëve evropianë që të heqin dorë nga marrëveshja bërthamore me Iranin, që u arrit më 2015.

“Është koha që partnerët tanë evropianë të qëndrojë përkrah nesh dhe popullit iranian”, tha Pence gjatë Konferencës së Sigurisë, që po mbahet në Mynih të Gjermanisë.