Tërmet i fuqishëm godet Rusinë

Tërmet i fuqishëm godet Rusinë

20 December 2018 21:40

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë prej 7.4 ballësh goditi Rusinë të enjten, njoftoi Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.

Agjencitë ruse të lajmeve nuk raportuan për dëmet e mundshme në objekte dhe popullatën lokale.

Tërmeti goditi gadishullin Kamchatka në lindje të Rusisë, transmeton rel.

Qendra paralajmëruese e cunamit tha se valët e mundshme të cunamit nga tërmeti ishin të mundshme brenda perimetrit 300 kilometra përgjatë brigjeve të Rusisë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme