Auto

Ferrari thyen rekordin e Teslas

 

Ferrari 296 GTB ka thyer rekordin e Tesla Model S Plaid, duke kaluar pistën e Nuerburgringut në më pak se shtatë minuta.

Me motor elektrike 2.9-litërsh turbo-charged V6 me benzinë, një bateri 7.45 kWh dhe me tetë shpejtësi, Ferrari arriti rezultate mbresëlënëse.