Auto

Audi bën mrekullinë në konceptin e ri

 

Audi Activesphere është automjeti më i fundit në një seri konceptesh nga kompania gjermane që lë të kuptohet për vizionin e saj të lëvizshmërisë në të ardhmen.

Pas Audi skysphere më 2021, si dhe Audi grandsphere, dhe konceptit të hapësirës së Audi urbansphere në prill 2022, një veturë me katër dyer me një dizajn trupor mahnitës po bën tani debutimin e tij. Vetura shumë elegante është më shumë se një veturë sportive e klasit luksoz, me hapësirë mbresëlënëse nga toka dhe rrota të mëdha 22 inç që shpallin talentin e saj jashtë rrugës, raportoi Audi-mediacenter.