Auto

Kompania franceze pajtohet të blejë Opelin nga General Motors

 

Grupi francez PSA është pajtuar me General Motors për të blerë Opelin, raporton Reuters.

Bordi i PSA-së, të cilët prodhojnë veturat Peugeot dhe Citroen, kanë aprovuar marrëveshjen, ndërsa sipas burimeve të reuters këtë do ta bëjnë të ditur të hënën, transmeton koha.net.