Auto

Prezantohet versioni special i Golf R

 

Volkswageni ka prezantuar një version special të Golf R me rastin e ditëlindjes së 20-të të këtij modeli sportiv, shkruan Autocar.

Golf R u prezantua 20 vjet më parë, dhe tani një model i veçantë po vjen nga Volkswagen. Golf R i ri ruan të njëjtin motor turbo-benzine 2.0, i cili tani është rritur me 13 kuajfuqi.