Auto

Lucid do të nisë prodhimin e sedanëve luksozë në fund të këtij viti

 

Prodhuesi i veturave elektrike Lucid planifikon të lansojë sedanët luksoz në Evropë më vonë këtë vit, pasi rivali i Teslas synon të zgjerojë tregun jashtë Shteteve të Bashkuara mes kërkesës së fortë globale për automjete elektrike, shkruan Reuters.

Kompania do të lansojë sedanët e saj Lucid Air Dream Edition P dhe R në numër të kufizuar për klientët në Gjermani, Holandë, Zvicër dhe Norvegji në fund të vitit 2022.