Auto

Zbulohen fotot e modelit elektrik të BMW-së që pritet të dalë në treg më 2024

 

BMW-ja është duke punuar në një gjeneratë të re të Serisë 5, e cila do të lansohet më vonë. Ashtu si disa modele të ngjashme, sedani i njohur bavarez do të fitojë edhe versionin elektrik, i cili pritet të quhet i5. Për herë të parë, fotot nga brendësia e veturës së ardhshme elektrike janë vënë në dispozicion, falë spiunimit.

Gjenerata e re e Serisë 5 pritet të quhet G60, si dhe të prezantohet në vitin 2023, ndërkohë që do të dalë në treg në vitin 2024.