Auto

Lotus prezanton veturën e përditshmërisë

 

Lotus, marka legjendare britanike e veturave sportive, ka prezantuar një superveturë të re, që konsiderohet si “vetura Lotus më e mirë e prodhuar ndonjëherë”.

Lotus Emira arrin nga 0 në 100 km/h për 4,5 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale prej 290 km/h.