Auto

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

 

Prodhuesi më i madh i makinave kineze Geely po lanson një markë të makinave elektrike premium.

Kompania kineze, e cila zotëron Volvon dhe Lotusin, njoftoi markën e saj Zeekr të martën për të shqyrtuar kërkesën e Kinës për automjete elektrike (EV).