Auto

Ferrari prezanton modelin e ri hibrid “SF90 Spider”

 

Ferrari ka prezantuar një tjetër mrekulli motorike, “SF90 Spider”, versionin e konvertueshëm të hibridit “SF90 Stradale”.

Makina e re do të ketë specifika të ngjashme me modelin e nxjerr në treg vitin e shkuar, me një motor me djegie me 8 cilindra dhe 780 kuaj fuqi, të integruar në dy motorë elektrikë të montuar në pjesën e përparme.