Auto

Paralajmërohet BMW M3 Touring

Paralajmërohet BMW M3 Touring

Së fundmi, ka filluar të flitet se prodhuesi prestigjioz gjerman i automjeteve, BMW, për disa vjet do të mund të ofronte edhe M3 Touring në version karavan. Tani, vet BMW M ka publikuar një fotografi me të cilën konfirmon se M3 Touring me të vërtetë do të arrijë.

Kjo nënkupton se Audi RS4 Avant dhe Mercedes-AMG C63 Estate do të bëhen me rival, dhe ende nuk dihet se kur do të arrijë modeli i ri i BMW-së por jozyrtarisht thuhet se mund të arrijë më 2022, transmeton KOHA. Ndërsa, muajin e ardhshëm do të debutojnë M3 Sedan dhe M4 Coupe dhe deri atëherë ndoshta do të dalin informatat e reja në lidhje me M3 Touring.