Auto

Rikthehet gara automobilistike në “Kullë”

Rikthehet gara automobilistike në “Kullë”

Gjatë dy ditëve të kësaj fundjave, në Kullë mbahet gara e parë për e disiplinës malore për Kampionatin e Kosovës në automobilizëm, ndërsa është e vlefshme edhe për FIA CEZ (Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit – Zona e Evropës Qendrore), bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

“Bëhet fjalë për garën më atraktive që mbahet në Kosovë, ndërsa kur kësaj i shtohet fakti që pjesëmarrës do të jenë edhe garues nga Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Serbia, Polonia dhe Hungaria, atëherë është e qartë se do të jetë një “festival” automobilistik”, thuhet në njoftim.