Auto

Edhe brendet luksoze ndalin prodhimin

Edhe brendet luksoze ndalin prodhimin
 

Bentley dhe Jaguar Land Rover i janë shtuar listës së kompanive që kanë ndalur prodhimin e veturave në Britani të Madhe për shkak të shpërthimit të koronavirusit.

Land Roveri do të ndalë prodhimin në Britani nga java e ardhshme, sikurse që ka mbyllur fabrikën në Sllovaki, ndërsa në Brazil e Indi do të punojnë akoma. Për fabrikat e mbyllura, prodhimi pritet të nisë më 20 prill, nëse nuk ka masa të reja.