Pagani zbulon super veturën e re Hauyra Imola me një çmim prej 4.9 milionë euro

Pagani zbulon super veturën e re Hauyra Imola me një çmim prej 4.9 milionë euro

17 February 2020 22:25

Pagani ka zbuluar një version të ri të super veturës së saj Huayra.

E quajtur Huayra Imola, kjo veturë e përditësuar ka motorin e fuqishëm të Mercedesit, 7.0 litërsh V12 me 815 kuajfuqi, 24 më shumë se sa modeli paraprak.

Fuqia e tij dërgohet në rrotat e pasme nga 7 marshet, të cilat ndërrohen me pedale, transmeton Koha.net.

Interieri i Huayra Imola është i njëjti sikurse në Pagani.

Huayra Imola do të prodhohen vetëm 4, dhe tashmë që të gjitha prej tyre janë shitur me një çmim prej 4.9 milionë dollarë secila.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme