Auto

Toyota prezanton veturën e saj më i shitur në Evropë

Toyota prezanton veturën e saj më i shitur në Evropë

Toyota ka prezantuar Yaris-in e ri, i cili arrin në një platformë krejt të re, me një enterier të ri dhe njësi motorike.

Gjiganti japonez ka investuar shumë në vogëlushin e tij urban, i cili është modeli më i shitur i Toyota-s në Evropë.