Porsche Panamera vjen me paketë të re “GTR Edition” Foto: Carscoops

Porsche Panamera vjen me paketë të re “GTR Edition”

07 October 2019 12:03

Kompania e njohur ruse që merret me modifikimin e veturave, TopCar, tani në ofertën e saj ka paketën “GTR Edition” për modelin e Porsches - Panamera Executive, e cila ka boshtin e rrotave më të gjatë për 150 mm se Panamera në version standard.

Panamera e TopCarit, karakterizohet me aerodinamikën nga fibra të karbonit (mbrojtësi i përparmë shtesë, vrimat për ajër në pjesën e përparme, kofanoja e re, pragjet, mbrojtësi i pasmë shtesë, etj.), disa sete të rrotave nga alumini si dhe me sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, transmeton Koha.net.


Lexoni edhe: 

Porsche shënon 10-vjetorin e Panamerës me një seri speciale [foto]


Gjithashtu, TopCar ofron edhe modifikimin e interierit sipas dëshirës së klientit, duke përfshirë lëkurë, disa detaje nga fibra të karbonit dhe nga ari 24-karat, pedalet nga alumini si dhe tepihët e rinj.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme