Auto

Porsche shënon 10-vjetorin e Panamerës me një seri speciale

Porsche shënon 10-vjetorin e Panamerës me një seri speciale
Foto: Motor1
 

Kompania prestigjioze gjermane e veturave, Porsche, sivjet shënon 10-vjetorin e lansimit të modelit Panamera. Me këtë rast, ajo ka përgatitur një seri speciale i cili përveç versionit standard, në dispozicion do të jetë edhe Sport Turismo.

Ky edicion mban emrin “Panamera 10 Years Edition” dhe vjen me ngjyra dhe detaje ekskluzive, transmeton Koha.net. Po ashtu, vjen edhe me rrotat 21-inçësh “Sport Design” me ngjyrë të bardhë-ari metalike, si dhe me logon “Panamera 10” në dyert e përparme.