Auto

Volkswagen lanson modelin sportiv T-Roc R me 296 kuajfuqi

Volkswagen lanson modelin sportiv T-Roc R me 296 kuajfuqi

Volkswagen ka lansuar versionin sportiv të modelit T-Roc R, i cili vjen me një çmim fillestar prej 43 mijë euro.

Ky është modeli i dytë që divizioni R i Volkswagenit lanson këtë viti, pas atij Golf R, si dhe është SUV i parë me performanca ‘R’ që nga 2007-ta, e që në atë kohë ishte Touareg R50 V10 me 345 kuajfuqi, transmeton koha.net.