Auto

Shaqiri, merakliu i veturave superluksoze

 

CV-ja e Xherdan Shaqirit është e mbushur me ekipe që kanë emër në futbollin evropian, si Bayern Muenchen, Inter dhe tash Liverpool.

Por edhe koleksioni i tij i veturave është i nivelit po aq të lartë, transmeton Koha Ditore shkrimin e The Sun.