Toyota së shpejti sjell minibusin e ri Proace City

Toyota së shpejti sjell minibusin e ri Proace City

23 April 2019 17:32

Toyota po hyn në segmentin evropian të automjeteve kompakt me një model tërësisht të ri - Proace City, krijuar në bashkëpunim me grupin francez PSA.

Prodhuesi japonez prezantoi minibusin e ri multi-funksional - në një version të mallrave dhe pasagjerëve, e cila është e mbushur kryesisht me Peugeot Partner (Rifter) / Citroën Berlingo / Opel Combo.

Në shikim të parë tashmë është e dukshme se dizajni i Proace City është i ngjashëm me tre të lartpërmendurat dhe Proace City do të prodhohet në të njëjtën fabrikë në Vigo spanjolle, ku po prodhohen Rifter dhe Berlingo.

Toyota Proace City do të prezantohet para publikut më 30 prill në një panair automjetesh në Birminghem, Angli.

Konsumatorët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis motorëve të benzinës dhe naftës me fuqi 75 deri 130 kuajfuqi.

Toyota Proace City do të pajiset me sistemet e asistencës së shoferit, si sistemi i para-përplasjes, asistenti për shenja të rrugës, Cruise Control dhe një sistem që zbulon shenjat e lodhjes së shoferit.

Proace City arrin në tregun evropian në fillim të vitit 2020./ksp

Komentet

Shto koment

Të ngjashme