Auto

General Motors prezanton zyrtarisht Buick Encoren e ri

General Motors prezanton zyrtarisht Buick Encoren e ri

General Motors në panairin e sivjetmë të veturave në Shanghai, krahas SUV-it të ri Chevrolet Tracker ka prezantuar edhe kushëririn e tij – modelin e ri Buick Encore.

Së bashku me pamjen moderne, Encore i ri vjen edhe me platformën e re dhe për dallim nga paraardhësi i tij është më i gjatë për 17 mm (tani 4.29 metra) dhe 15 mm boshtin e rrotave më të gjatë (2.57 metra), transmeton Koha.net.