Auto

Nissan Leaf, modeli më i shitur në botë

 

Kompania japoneze Nissan njoftoi se modeli i saj Leaf u bë makina e parë elektrike në histori që shitet në 400,000 kopje.

Modeli u shfaq në treg tetë vjet më parë, më saktësisht në dhjetor 2010 dhe sot është modeli më i shitur elektrike në botë, transmeton KosovaPress.