Fiat feston 120-vjetorin me seri të re 500 “120” Foto: Carscoops

Fiat feston 120-vjetorin me seri të re 500 “120”

26 February 2019 12:42

Fiat ka zgjedhur Gjenevën si një fazë prestigjioze për të pritur familjen e saj të re 500 “120” (120-vjetori), seria më elegante dhe ekskluzive e të gjitha kohërave.

Gjeneva do të hapë derën për premierën e familjes së re 500 “120”, seria që përkujton 120-vjetorin e markës Fiat.

Gjithashtu, përveç modeleve 500, 500x dhe 500L, seria e re e 500 “120” do të përfshijë edhe Tuxedon e ri me dy ulëse, që është një risi e plotë 500X. Ky model, po ashtu, vjen me sistemin Mopar Connect, i cili siguron shërbime të asistencës për udhëtime dhe aftësinë për të monitoruar nga larg gjendjen e automjetit nëpërmjet një telefoni të mençur në kohë reale, transmeton KosovaPress.

Versioni i ri i veçantë Panda Connected by Wind do të jetë gjithashtu në qendër të vëmendjes.

Si rezultat i bashkëpunimit mes Fiatit dhe Wind 3, Panda Connected by Wind është i pajisur me rrjetin 4G të ofruar nga Wind Wi-fI Mobile 4G, duke mundësuar përdoruesit të lidhin deri në 15 pajisje në të njëjtën kohë. Paketa përfshin gjithashtu 50 GB trafik mujor përgjatë 12 muajve.

Panda e re dhe pesë modelet Tipo Sport do të kenë premierë në Geneva Auto Show. Ky është një shembull tjetër i motos së Fiatit: gjithmonë 100% të lidhur, modern dhe të sigurt.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme