Subaru hibrid arrin në Evropë

Subaru hibrid arrin në Evropë

13 February 2019 15:13

Pas SHBA-së dhe Japonisë, makina hibride Subaru gjithashtu do të shitet në kontinentin evropian.

Prodhuesi japonez "ka elektrifikuar" motorin e saj klasik dhe kjo teknologji do të ketë një premierë evropiane në panairin e veturave muajin e ardhshëm në Gjenevë.

Subaru do të ekspozojë dy modele të pajisura me e-Boxer në Gjenevë, por nuk dihet nëse janë hibride të thjeshta ose plug-in, transmeton kosovapress.

Spekulohet se një nga dy modelet mund të jetë STI i ri WRX, dhe gjenerata e ardhshme e kësaj makine do të jetë koncepti i Viziv Performance STI nga viti 2017. Një nga kandidatët është Crosstrek Hybrid, dhe është një variant plug-in i modelit Crosstrek që është aktualisht i pranishëm vetëm në SHBA.

Përveç makinave hibride, Subaru do të prezantojë edhe një kamionçinë të rinovuar Levorgit në Gjenevë me një motor boksier 2.0-litërsh.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme