Land Roveri paralajmëron Defenderin e ri

Land Roveri paralajmëron Defenderin e ri

19 December 2018 19:13

Prodhuesi britanik ka njoftuar premierën e gjeneratës së re të modelit legjendar në frymën e ardhshme të Krishtlindjeve dhe të Vitit të Ri.

Në foton që tregon mbrojtësin e ri të maskuar gjatë ngarkimit në një kamion rimorkio, me tekstin shoqërues "Mos shpalos deri në vitin 2019", është sugjeruar se kjo makinë do të paraqitet në publik vitin e ardhshëm, transmeton KosovaPress.

Modeli i ri ka qenë në prodhim për disa kohë, dhe një mostër e "kamufluar" për prodhimin është kapur nga aparati kohët e fundit pranë objektit të Land Rover në Solihull.

Makina është e mbuluar me fletë kamuflimi, e cila është e zakonshme për këtë fazë të zhvillimit të modelit të ri. Ashtu si paraardhësi i tij, Defenderi i ardhshëm do të jetë gjithashtu i disponueshëm në variantin 90 me aksesor të shkurtër dhe 3 dyer.

Land Rover Defender i ri pritet të ketë një dizajn krejtësisht të ri në krahasim me paraardhësin e tij dhe këto ndryshime të mëdha do të ndodhin në hapësirën e pasagjerëve.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme