Auto

TechArt së shpejti do të prezantojë dy versionet e reja të Porsche Panamerës

TechArt së shpejti do të prezantojë dy versionet e reja të Porsche Panamerës
 

Kompania gjermane e cila merret me modifikimin e veturave, TechArt, paralajmëron se muajin e ardhshëm në panairin e veturave që do të mbahet në Essen, Gjermani, do të prezantojë programin e saj “Grand GT” për modifikimin e modelit Panamera Sport Turismo të Porsches, duke përfshirë edhe modelin Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

TechArt për programin “Grand GT” ka zgjedhur mbrojtësin e përparmë të ri me spoiler dhe vrima të mëdha për ajër, set të ri të pragjeve, mbrojtësit anësor të zgjeruar, si dhe mbrojtësin e pasmë me difuzer, transmeton Koha.net. Po ashtu, kjo kompani gjermane ka zgjedhur edhe sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, amortizatorët e modifikuar, rrotat “Formula V” nga alumini prej 22-inç, si dhe eksterier të dekoruar me disa vija ngjyrë të gjelbër, të zezë dhe të bardhë.