Auto

Së shpejti vjen Mercedes CLA i ri në version Shooting Brake

Së shpejti vjen Mercedes CLA i ri në version Shooting Brake
 

Ndonëse ishte spekuluar se Mercedesi mund të braktisë prodhimin e mëtejshëm të versionit CLA, versioni Shooting Brake do të vazhdojë të jetë në ofertë.

Prodhuesi gjerman ka filluar renovimin e familjes së vet me vetura kompakte me klasën e re A në version Hatchback dhe Sedan, si dhe klasën e re B, e cila kishte premierën botërore në tetor, në Panairin e Parisit, transmeton ksp.