Auto

Nesër prezantohet Volkswagen T-Cross

 

Volkswageni do të prezantojë të enjten modelin e tij më të ri T-Cross, i cili është pozicionuar mbi modelin T-Roc dhe që do të ketë për konkurrencë SEAT Aron, Advance C3, Juke dhe Kia Stonicom.

VW para premierës zbuloi disa detaje të projektit që sugjerojnë një model më praktik. Kapaciteti i bagazhit është 455 litra, dhe tejkalon Aaronin, Juken dhe C3 Aircrossin.