Arkivi

Spinaq

Rastet shëndetësore kur nuk duhet të hani spinaq

19 maj 2024 23:49 Lifestyle

Spinaqi konsiderohet si një bimë e shkëlqyer për shëndetin e organizmit.Megjithatë, studimet kanë zbuluar se spinaqi dhe shumë barishte të...

Ariu

Momenti kur një ari ndalon trafikun në Kaliforni

19 maj 2024 23:32 Kuriozitet

Trafiku në një autostradë në Kaliforni u ndal kur një ari doli në rrugë dhe ndaloi në mes të rrugës.Dëshmitarët...

Led Zeppelin

Dokumentari i shumëpritur për “Led Zeppelin” paralajmërohet si rrëfim unik

19 maj 2024 23:30 Kulturë

Dokumentari i parë zyrtar për rock-bendin legjendar “Led Zeppelin” i titulluar “Becoming Led Zeppelin”, më në fund është gati për...

bislimi lajcak petkovic bruksel dialogu kosove - serbi

Lajçak: Do të thërras takim për dinarin nëse palët tregojnë gatishmëri për marrëveshje

19 maj 2024 23:11 Arbëri

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka thënë se është i gatshëm të organizojë një takim tjetër mes kryenegociatorëve të...

Paris Saint Germaini

PSG e mbyll edicionin me fitore

19 maj 2024 23:03 Futboll

Paris Saint-Germaini e ka mbyllur me fitore edicionin në Ligue 1. Të dielën mbrëma, Parisi fitoi 2:0 në udhëtim ndaj...

Edon Zhegrova

Zhegrova e mbyll me asistim

19 maj 2024 23:00 Futboll

Sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova e mbylli me asistim edicionin 2023/2024 në Ligue 1 të Francës. Ndeshja e fundit e...

Manchester City

A është City skuadra më e madhe angleze?

19 maj 2024 22:52 Futboll

 (AP) –Shifrat flasin vetë. Titulli i katërt rresht në Premier League për Manchester Cityn. I gjashti në shtatë edicione konfirmon...

Joe Biden

Biden: I dëgjoj zërat e protestuesve kundër luftës në Gaza

19 maj 2024 22:43 Botë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë e diplomimit në Kolegjin Morehouse se i dëgjonte zërat e atyre...

Roma

Lukaku ia siguron fitoren Romës

19 maj 2024 22:42 Futboll

Roma ka fituar 1:0 ndaj Genoas, të dielën mbrëma. Ndeshja ishte e vlefshme për xhiron e 37-të, përkatësisht të parafundit...

Phoenix

Phoenixi megjithatë i shpëton rënies, ky është arsyetimi i FFK-së

19 maj 2024 22:27 Futboll

“Pas humbjes në Gjakovë, Phoenix bie në Ligën e Dytë”.Kështu shkruante në njoftimin e parë të Federatës së Futbollit të...

Iran

Turqia do të ndihmojë Iranin për gjetjen e helikopterit të rrëzuar

19 maj 2024 22:00 Botë

Irani ka kërkuar ndihmë nga Turqia në kërkimin e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian Ebrahim Raisi, tha të dielën...

permbytje afganistan

47 të vdekur nga përmbytjet në Afganistanin verior

19 maj 2024 21:48 Botë

Të paktën 47 persona kanë vdekur pas shiut të dendur dhe përmbytjeve në Afganistanin verior, tha një zyrtar të dielën.Shamsudden...

Osasuna

Atletico Madridi befasohet nga Osasuna

19 maj 2024 21:47 Futboll

Skuadra e Osasunas e ka mposhtur me rezultat të thellë 4:1 të dielën Atletico Madridin. Ndeshja i takoi javës së...

Barcelona

Barcelona fiton ndaj Rayo Vallecanos

19 maj 2024 21:46 Futboll

Me dy gola të Pedrit dhe një të Robert Lewandowskit, Barcelona të dielën ka shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj...

Google Podcasts

Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet

19 maj 2024 21:30 Tech

Kompania Google njoftoi të martën, më 14 maj, se do të përdorë inteligjencën artificiale në motorin e saj të kërkimit...

drenas

Trajneri i futbollit angazhohet asistent për nxënësit me aftësi të kufizuara

19 maj 2024 21:30 Arbëri

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion ka filluar hetimet nën dyshimin se zyrtarë në Drejtorinë e Arsimit në...

Villarreal vs Real Madrid

Villarreali e Reali zhvillojnë ndeshje dramatike

19 maj 2024 21:21 Futboll

Villarreali e Real Madridi kanë zhvilluar ndeshje dramatike duke shënuar tetë gola, por në fund u ndanë baras.Villarreali dhe kampioni...

“Virgjëreshat e përbetuara të Shqipërisë”. (Foto: New York Times)

Virgjëresha shqiptare

19 maj 2024 21:00 Shtojca për Kulturë

Në bjeshkët e Malësisë së Madhe ata filluan ta thërrisnin “Lotara” pas përpjekjeve të saj për t’u treguar se si...

Enver Sekiraqa

Arratisja e Enver Sekiraqës ngre dyshime për joprofesionalizëm e korrupsion

19 maj 2024 20:30 Arbëri

Arratisja e të dënuarit me 25 vjet burgim, Enver Sekiraqa, ka nxitur dyshime tek organizatat joqeveritare e udhëheqësit institucionalë lidhur...

Fenerbahçe

Fenerbahçe fiton derbin e zjarrtë ndaj Galatasarayt

19 maj 2024 20:23 Futboll

Fenerbahçe e ka fituar derbin e zjarrtë të Turqisë ndaj Galatasarayt me rezultatin minimal, 1:0. Ndeshja Galatasaray – Fenerbahçe i...