Ardiana Thaçi Mehmeti

Për lirinë tonë dhe për hir të asaj që kemi përjetuar, na duhet një tjetër çlirim... 12 June 2019 12:24

Filluam t'ua kishim lakmi kolonave të gjata të refugjatëve që po e braktisnin Kosovën. E ne ishim të ngujuar, nuk guxonim të largoheshim, po na mbanin si mburojë të gjallë, për t’u...

Antenat e Telekomit në oborret e vëllait të Presidentit dhe vëllait të Zonjës së Parë – përfituan rreth 90 mijë euro 05 April 2019 19:07

Mbi 550 antena kishte vendosur PTK-ja në mbarë Kosovën. 300 prej tyre vlerësohet se janë të shpërndara në qytete e 250 në fshatra. Kostoja mujore që Telekomi paguan për to dhe rrymën...

Telekomi refuzon t’i japë dokumente Komisionit Hetimor për PTK-në 04 April 2019 11:09

Telekomi i Kosovës ka refuzuar t’i japë dokumentet e kontrata të kërkuara nga Komisioni Hetimor Parlamentar për PTK. Kryeshefi Bedri Istrefi, është thirrur në konfidencialitetin e kontratave kur ka...

Pushtetarët përdorin Ligjin për Obiliqin, që të punësojnë familjarë në KEK 03 April 2019 19:02

Ka një vit e ca muaj që ka marrë mandatin e këshilltarit komunal në Obiliq, por Enver Gashi, tash ka edhe një punë tjetër të shtetit. Gashi, që është vëllai i kreut të...

Kryeshefi s’shkon për raportim në Kuvend, kjo s’i pengon deputetët të përplasen për Telekomin 02 April 2019 19:14

Bedri Istrefi nuk e mori mundin të vinte fare deri në Kuvendin e Kosovës, ku ishte ftuar të raportonte për letrën e 15 marsit me të cilën kishte kërcënuar të gjithë punëtorët e...

Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit anulon raportimin para komisionit parlamentar 02 April 2019 13:20

Kryeshefi Ekzekutiv i Telekomit, Bedri Istrefi, ka anuluar raportimin e tij para Komisionit Parlamentar për legjislacion, ku është dashur të raportonte në lidhje me letrën kërcënuese që ua kishte...

Në BQK punon edhe motra e ministrit Ismaili, mbesa e Zonjës së Parë dhe vajza e Dedajt 01 April 2019 19:09

Ismaili është njëri ndër njerëzit që i rri më së shumti afër kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dhe së fundi po merret me rekrutimin e njerëzve...

Haradinaj: Ia kam tërhequr vërejtjen Lekajt për deklaratën e tij ndaj ambasadorit të Zvicrës 01 April 2019 10:40

Të pa mençur e ka quajtur deklarimin e ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, lidhur me prononcimin e ambasadorit të Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, gjatë promovimit të një...

Dy kunatat e ministrit Endrit Shala punësohen nga Ministria që drejtohet nga Nisma 31 March 2019 19:12

Vazhdon rehatimi i kunatave të ministrave të Qeverisë Haradinaj. Këtë radhë derë punësimi është bërë Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale që udhëhiqet nga...

Kundër-korrupsioni ka dorëzuar kallëzime penale për deputetë e ministra, por s’jep emra 29 March 2019 21:30

Deputetë, zëvendësministra e emra të tjerë të personalieve të jetës politike e publike në vend, kanë përfunduar në Prokurorinë e Shtetit, për t’u ndjekur...

Në mbledhjen e parë përbërja e re e KQZ-së mori vendim për ndarjen e mjeteve për subjektet politike 28 March 2019 19:23

Vetëm një ditë pas kërkesës eksplicite të Ambasadës së SHBA-së për zhbllokimin e Komisionit Qendror Zgjedhor, presidenti i Kosovës ka dekretuar 8 prej 10 anëtarëve të rinj të...

Për keqpërdorimin me të miturën në Drenas ka më shumë policë të dyshuar, thotë Qalaj 27 March 2019 19:34

Zgjerohen hetimet për rastin e Drenasit, ku një hetues policor dyshohet se ishte përfshirë në keqpërdorimin e një të miture. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit...

AKI-ja sheh tendenca të destabilizimit në vend 27 March 2019 19:26

Për dy orë ka raportuar para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së, “kryespiuni” Shpend Maxhuni. Raportimi i tij është bërë prapa dyerve të mbyllura, por që, sipas kreut të...

Pritet të hetohen disa kontrata të Telekomit 25 March 2019 10:36

Ka nisur punën Komisioni Hetimor Parlamentar për Telekomin, raporton KTV. Kreu i këtij komisioni, Visar Ymeri, ka kërkuar që hetimet në Telekom të fillojnë nga viti 2009. Ai mes tjerash ka propozuar...

PDK-ja në Telekom - gjetën punë djali i kryetarit të Shtimes e vajza e ish-zv/ministrit Kajtazi 22 March 2019 19:09

1 mijë e 800 euro në çdo tre muaj i janë paguar portalit “Lajmi Express”, që nga maji i 2015-s. Që nga ajo kohë e deri në prillin e 2019-s, ky portal ka marrë, në total, nga Telekomi...

Nga fundviti, në BQK punon edhe kunata e zv/kryeministrit Limaj 22 March 2019 19:07

Një tjetër kunatë e nivelit të lartë është rehatuar në një institucion publik. Mirjeta Namani-Limaj, që nga fundviti i 2018-s, zyrtarisht është bërë punëtore e Bankës...

“Nisma” në Telekom - sekretar zgjidhet Shekip Fazliu, e shitës bashkëshorti i Valdete Bajramit 21 March 2019 19:11

Pas tre muajve përpjekje, Bordi i Telekomit ka arritur ta ndajë hisen e premtuar për Nismën Socialdemokrate të Kosovës brenda ndërmarrjes. Në orët e paradites të së enjtes, Bordi, me...

Valë e re punësimesh në Telekom, nga fundi i shkurtit u rehatuan edhe 121 persona 20 March 2019 19:04

Lista e madhe e punësimeve në Telekom është shtuar në fillim të muajit mars. KTV-ja merr vesh se në fund të muajit të kaluar, e fillim të këtij muaji, edhe 121 persona kanë marrë...

PDK-ja me rrënjë në BQK – asistentja e Veselit, djali i Ismailit e vajzat e Lladrovcit e Xhelilit 19 March 2019 19:11

“Duhet ndalur kjo praktikë që dikush e ka më së afërti me pushtetin për të punësuar njerëzit e vet nga Partia Demokratike e Kosovës dhe çdo parti tjetër. Këta njerëz duhet...

Dhëndri i Presidentit dhe nipi i Zonjës së Parë, punësohen në pozita të rëndësishme në BQK 18 March 2019 19:04

Banka Qendrore e Kosovës ka hapur dyert e punësimeve për familjarë të kreut të shtetit, presidentit Hashim Thaçi. Më 25 tetor të vitit 2018, Lulëzim Dragusha mori kontratë të rregullt...