Arbëri

PSD-ja shtyn tryezën politike, shkak ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinajt

PSD-ja shtyn tryezën politike, shkak ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinajt

Partia Socialdemokrate e Shpend Ahmetit, e cila në bazë të numrit të deputetëve që iu ndanë Vetëvendosjes konsiderohet forca e katërt politike në vend dhe ka rendin e organizimit të tryezës politike, ka vendosur që ta shtyjë atë.

Tryeza ishte planifikuar që të mbahet të hënën (nesër), në orën 11:00. Shkak për këtë shtyrje është bërë ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili vdiq sot në mëngjes.