Arbëri

Zaev bisedoi në telefon me Tsiprasin për çështjen e emrit, optimist se zgjidhja është afër

Zaev bisedoi në telefon me Tsiprasin për çështjen e emrit, optimist se zgjidhja është afër
Foto: Ilustrim

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe ai i Greqisë Aleksis Tsipras sot kanë komunikuar përmes telefonit.

Nga Qeveria maqedonase informojnë se biseda ka filluar në orën 14, ndërsa ka zgjatur një orë.