Arbëri

Zaev: Me albanofobinë që përhap VMRO-ja, vendi nuk mund të shkojë përpara

 

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev ka theksuar sot se përmes albano-fobisë që po përhap VMRO-DPMNE-ja vendi nuk mund të shkoj përpara.

Ai përmes deklaratës së tij iu përgjigj VMRO-DPMNE-së e cila mbrëmë vonë përmes Antonio Milloshovskit edhe njëherë ritheksoi zgjidhjen krizës përmes dy opsioneve, heqja dorë nga Platforma shqiptare dhe organizimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare bashkë me ato lokale.