Dhëndri i Ramush Haradinajt do t’i menaxhojë paratë e Sigurimeve Shëndetësore Foto: Koha / ilustrim

Dhëndri i Ramush Haradinajt do t’i menaxhojë paratë e Sigurimeve Shëndetësore

11 nëntor 2017 07:40

Burri i motrës së kryeministrit Ramush Haradinaj, Liridon Dërvishaj, është zgjedhur njeriu që do t’i menaxhojë paratë e Fondit të Sigurimeve Shëndetësore, institucion ky që do të ketë të hyrat më të mëdha në Kosovë pas Doganës e Administratës Tatimore.

Para disa ditësh 27-vjeçari Dërvishaj ka marrë pozitën e drejtorit të Departamentit të Financave dhe Shërbimeve të Përgjithshme në kuadër të Agjencisë për Financimin e Shëndetësisë (AFSH), shkruan sot Koha Ditore.

Agjencia është në kuadër të Ministrisë së Shëndetësisë.

Me nisjen e mbledhjes se premiumeve për Sigurime Shëndetësore, Agjencia do të shndërrohet në fond të pavarur dhe pritet të bëhet institucioni i tretë me i rëndësishëm financiar... (Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Hajni20/11/2017 09:09

Po i duhen para Ramushit. Qysh ne i pagu votat qe ika ble.. hahahaha

Zek Kupatilla14/11/2017 11:36

Hajde për hajr ju koft edhe juve. Edhe ky veteran me librezë?

kujtimi13/11/2017 10:01

hahah tash e kan keta rradhen per disa vjet me vjedh

Trump13/11/2017 10:02

Farë hajnash!

Shto koment

Të ngjashme