Zeka do ta paraqesë në Polici sulmin e Krasniqit

29 shtator 2017 19:42

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë për KTV-në se e ka ndërmend që ta paraqesë në Policinë e Kosovës, ose sonte ose nesër, sulmin nga deputeti tjetër i Kuvendit të Kosovës, Frashër Krasniqi i Vetëvendosjes.

Zeka ka thënë se ky sulm vjen pas paralajmërimit që i kishte bërë një tjetër deputet i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, që siç ka cituar Zeka i ka thënë se “ata mund ta ndalin vetëm fizikisht”.

“Frashër Krasniqi tregoi në studio se kishte ardhur vetëm për të më sulmuar fizikisht. Unë nuk e fyeva”, ka thënë Zeka.

Ndiqeni të plotë deklaratën e Zekës pas sulmit nga deputeti Krasniqi:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Dani6402/10/2017 13:19

Asht mir se pari ta pastrosh at fjalor te dobet qe e ke ti zotri qe veten e quan Gazetar ,Politikan ,Deputet ,Adhetar e se fundmi Baba dhe Familijar mjaft me kete fjalor degradues se turp asht te per moshen qe e ke kete po ta them si nji njeri normal pa orjentim apo simpati te ndonji Partie.

Bardhi02/10/2017 13:22

Ne rrethana normale ky person do te duhej te mbahej nga shoqeria si person me aftesi te kufizuara. Mendoj per Z. Zeken.

Shto koment

Të ngjashme