Arbëri

Moti sot i vranët e me intervale me diell

Moti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për të mërkurën ka parashikuar mot të vranët dhe me intervale me diell. 

Sipas njoftimit vranësirat gjatë ditës vende -vende parashihen të sjellin riga shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Parashihet të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit.