Arbëri

Bislimi të martën takohet me Lajçakun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, të martën do ta presë në takim emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

Nga Zyra e Kryeministrit është bërë e ditur se takimi do të nisë nga ora 9:30, ndërsa do të diskutohet “për ecjen përpara në zbatimin e Marrëveshjes Bazë”.

“Zëvendëskryeministri i Parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, pret në takim ditën e nesërme, Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, me të cilin do të diskutohet për ecjen përpara me zbatimin e Marrëveshjes Bazike”, ka njoftuar Kryeministria.

https://www.koha.net/arberi/411490/lajcak-paralajmeron-takim-me-bislimin/