Arbëri

Thaçi, Veseli e Selimi s'kanë folur në telefon me familjarët që nga e diela

 

Avokati i Rexhep Selimit, Geoffrey Roberts, i është ankuar gjykatës se klienti i tij nuk e ka pasur mundësinë që këto ditë të flasë me familjarët e tij dhe se vendimi i gjykatës për kushtet e paraburgimit nuk po zbatohet.

Ai e ngriti këtë çështje në fillimin e seancës së të mërkurës në Dhomat e Specializuara në rastin kundër ish-krerëve të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së.