Arbëri

Rama kujton komandantin Adem Jashari në 68-vjetorin e lindjes së tij

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka kujtuar komandantin legjendar Adem Jashari në ditëlindjen e tij dhe festave të 28 Nëntorit.

Rama me anë të një postimi në Facebook ka thënë se Adem Jashari iku nga kjo botë duke e lënë trupin e pajetë si monument të shtrirë në mes të shtëpisë.